Çorlu Cilt Bakım Hizmetleri

Cilt bakımı genel anlamıyla cildin daha iyi görünmesini sağlayan uygulamalar olarak tanımlanabilir. Cildin mükemmel görünmesi her zaman mümkün olmayabilir. Dış etkenler, hastalıklar, genetik faktörler, yanlış bakım, kozmetik ürünlerin bilinçsiz kullanılması, sağlıksız yaşam gibi nedenlerle cilt dokusunun deforme olması mümkündür. İşte tam bu noktada cilt bakımları devreye girer. Kusurların ortadan kaldırılması için iyileştirici ve onarıcı bakımlar yapılır. Cilt bakımı ancak düzenli olarak yaptırıldığında net etkileri ortaya çıkan uygulamalardır. Yani bir kere cilt bakımı yaptırmak bakımın kalıcı olduğu anlamına gelmez. Peki cilt bakımının içeriğinde neler vardır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle cildin ihtiyacı olan bakım tespit edilir. Eğer cilt üzerinde çok fazla sayıda akne ve siyah nokta sorunu varsa buna özel bir bakım hazırlanır. Özellikle siyah noktaların oluşmaması için ölü hücrelerin temizlenmesi gerekir. Çeşitli karışımlar ve peeling yöntemleri ile bu işlemler tamamlanır. Cilt üzerinde ortaya çıkan bir başka sorun ise geniş gözeneklerdir. Özellikle yağlı ve karma cilt tiplerinin en büyük derdi olan geniş gözenek sorunu çeşitli kürler ile dengelenmeye çalışılır. Cilt tipine göre kullanılacak ürünler ile gözeneklerin küçültülmesi ve geniş gözenek sorunundan dolayı ortaya çıkacak sorunların giderilmesi için çalışılır. Cilt üzerinde lekelerin, kararmaların oluşması da sık görülen durumlardan biridir. Güneş, sivilceler, kozmetik ürünler, ağda gibi nedenlerden dolayı ciltte ton farklılıkları oluşabilir. Kozmetik ürünleri kullanarak bu renk farklılıklarını anlık olarak ortadan kaldırmak mümkün olsa da cilt bakımı ile bunlardan kurtulmak daha kesin bir çözümdür.

Ayrıca bütün bu aşamaların da ötesinde ne kadar sağlıklı görünürse görsün bütün ciltlerin beslenmeye ihtiyacı vardır. Cilt tipi belirlenir ve periyodik bakımlar ile ilgili bir program oluşturulur. Bu bakımlar cilt üzerinde oluşabilecek sorunların daha erken önlenmesini sağlar. Çorlu ve çevresinde yaşayan kadınların cilt bakımları için Queenspamasaj olarak en detaylı hizmeti veririz. Cilt analiziniz yapıldıktan sonra bakım aşamasına geçer ve en kaliteli ürünler eşliğinde bakımınızı tamamlarız. Ekibimiz cilt bakımı konusunda değişen yöntemleri sürekli takip ederek sizler için kendisini her zaman hazır tutar.

Tekirdağ Çorlu'da Cilt Bakımı Yapan Salonlar