Masaj, vücudun farklı bölgelerine uygulanan darbe ve ovmalar ile kan dolaşımını hızlandırarak dokulara daha fazla kan akışı olmasını sağlayan bir yöntemdir. Çok eski çağlardan beri uygulanan masaj yöntemi, fizyolojik ve psikolojik dinçliği sağlayan bir yöntemdir. Masajda yumuşak dokular mekanik olarak uyarılır ve masajın çeşidine bağlı olarak alternatif tedavi yöntemi olarak uygulanır. Masaj yalnızca rahatlama sağlayan bir uygulama olarak bilinse de doğru şekilde uygulanan masaj, tedavi edici bir yöntem haline gelir. Hasta ve yorgun olan organların rehabilitasyonunu sağlayan koruyucu tıbbi bir tedavidir.

Masaj Çeşitleri ve Amaçları

Masaj uygulamasının amacına ve yapılış şekline göre farklı çeşitleri vardır. Başlıca masaj çeşitleri şunlardır: İsveç masajı, sporcu masajı, Thai masajı, aromaterapi masajı, refloksoloji, derin doku masajı, bölgesel masaj, medikal masaj gibi daha birçok masaj çeşidi vardır. Aromaterapi, İsveç ve sporcu masajı gibi masaj çeşitleri kişide rahatlama sağlaması amacıyla yapılan masajlar ilen Thai ve medikal masaj gibi teknikler tamamen tedavi edici masaj çeşitleridir.

Masaj Nasıl Yapılması Gerekir

Masaj kesinlikle bu konuda eğitimli ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Masaj tekniklerini bilmeyen sıradan bir kişi masaj esnasında insan vücuduna zarar verebilir. Masajda vücudun hangi bölgelerine hangi hareketin uygulanacağı bilinmelidir. Eğitimli ve sertifikalı ekibimiz ile en iyi masaj hizmetini bizden alabilirsiniz. Fizyolojik ve psikolojik sağlığınız için masaj hizmeti veriyoruz.